POLIMIN

12 серпня

У засіданні взяли участь президент Конфедерації Лев Парцхаладзе, голова Державної інспекції архітектури та містобудування України Семен Кривоніс, голова правління Держмолодьжитло Сергій Кімнатний, Народні депутати України Olena Shuliak та Андрій Клочко, заступниця Міністра розвитку громад і територій Наталя Козловська, заступниця голови ДІАМ Наталия Дюжилова та інші члени КБУ.
В числі запрошених гостей були присутні Європейська Бізнес Асоціація, Асоціація Малих Міст, Торгова-Промислова Палата, Національна Спілка Архітекторів, Національна Асоціація Укрцемент, Українська Асоціація Сталевого Будівництва, а також виставка «КиївБілд» та національна спільнота професійних будівельників «Ліга Майстрів».

У засіданні прийняв участь і Bogdan Rubliuk, член Ради директорів Конфедерації Будівельників України, комерційний директор компанії Fomalgaut Group, який чітко висловив свою позицію в питанні бізнесу, що продовжує роботу в росії. Тим самим підтримав ініціативу Олени Шуляк, яка працює над затвердженням низки законопроектів щодо обов’язкових вимог діяльності таких компаній на українському ринку.
«Кожна хвилина роботи на території росії дає змогу окупантам продовжувати війну на території нашої країни. Поки вітчизняні виробники всіляко допомагають ЗСУ, частина європейських компаній й надалі збагачують свій бізнес у РФ. Весь світ засуджує російську агресію і тих, хто сприяє її ескалації. Компанії, що продовжують фінансувати тероризм і війну росії в Україні, знищуючи цілі міста – мають зупинитися. Це неприйнятно і про це не можна мовчати!» – зазначив Богдан Рублюк.

Головною темою зібрання було подолання наслідків російської воєнної агресії та координація дій у питанні відбудови України.
Ключовими питаннями повістки денної стали:

1. Вирішення питання необхідності виділення державних коштів на відновлення житлових об’єктів і підготовки їх до опалювального сезону в найбільш зруйнованих містах. Відсутність фінансування може призвести до катастрофічних збитків, яких завдасть зимовий період. А будівництво нового житла обійдеться державі у 10-15 разів дорожче, ніж реконструкція пошкодженого житлового фонду.*
* На сьогодні в базі даних офіційно зареєстровано понад 135 тис. об’єктів, що пошкоджені або повністю зруйновані. Відповідно до категорій руйнації, повній відбудові підлягає 1/3 від загальної кількості. Пошкоджено приватних житлових будинків близько 115 тис. і майже 15 тис. – це багатоповерхове житло.

2. Затвердження проекту з отримання від держави та іноземних донорів компенсації за комунальні послуги щодо тих домогосподарств, які надаватимуть власне житло тимчасово переміщеним особам. Тим самим даючи згоду на участь в державній програмі «Прихисток».

3. Винесення на розгляд до Кабінету міністрів ряду ініціатив щодо тимчасового зняття обов’язкового оподаткування бізнесу, де в першу чергу мають стати будівельні компанії і виробники будівельних матеріалів, адже це сильно гальмує процес відновлення економіки країни загалом, і вітчизняного виробництва зокрема.

4. Винесення на розгляд до Кабінету міністрів змін щодо порядку містобудівної документації, де має бути обов’язково врахована технічна документація архітекторів та проектантів, які готують проект у форматі реалізації відповідних норм подвійного призначання об’єкту, а не коли цим займаються виключно органи місцевого самоврядування, які визначають на свій розсуд хто повинен будувати об’єкти цивільного захисту, а хто ні.

5. Всебічне залучення всіх учасників процесу відбудови країни працювати у створеній онлайн платформі з ефективного функціонування правової і законодавчої бази в умовах воєнного стану щодо розгляду та прийняттю пропозицій від органів самоврядування і забудовників.
Під час зустрічі, в онлайн форматі, до засідання долучився також Філіп Крентон, голова Федерації європейської будівельної промисловості FIEС, що сьогодні об’єднує 30 країн Європи в сфері будівництва. Він розповів про повну готовність сприяти відновленню України, а також наголосив, що у FIEС створена координаційна група, яка співпрацює із КБУ в частині залучення іноземних коштів та ресурсів на відбудову нашої країни.

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!