POLIMIN

28 лютого

Верховна Рада прийняла у другому читанні Законопроект №7198 про відшкодування зруйнованого і пошкодженого житла, який визначатиме розвиток будівельного ринку найближчими роками.

Законопроект визначає перелік отримувачів компенсації, її види, механізм оцінки та прийняття рішення щодо її надання, а також можливості її використання для отримання нового житла. Деталі – у матеріалі.

Ключові процеси під час компенсації зруйнованого та пошкодженого житла, відбуватимуться на рівні громад: заявки на таку компенсацію розглядатиме відповідна комісія, яка:
– створюється у кожній громаді органами місцевого самоврядування;
– організовує експертизу для верифікації даних про пошкодження об’єктів
– надає висновок щодо компенсації та її обсягів;
– виготовляє житловий сертифікат за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Рішення комісії затверджується виконавчим органом місцевої ради або керівником ВА/ВЦА населеного пункту.

Очікується, що компенсаційний механізм запустять через 2 місяці після підписання Закону Президентом і його офіційного опублікування.

Це другий фундаментальний для будівельної сфери та економіки країни загалом закон. Перший – Законопроект №5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності.
У той час як Законопроект №5655 визначатиме правила роботи на будівельному ринку, реформуючи його принципово новою моделлю містобудівного контролю, створеною за прикладом британської моделі, Законопроект №7198 забезпечить громадянам-власникам зруйнованого чи пошткодженого в наслідок війни житла можливість отримати спеціальні житлові сертифікати для придбання нового житла/ремонту пошкодженого, чим обумовлюватиме об’єми будівельного ринку.

Обидва закони також є найголовнішими умовами старту повноцінної відбудови країни.