POLIMIN

15 червня

Сьогодні, 15 червня 2022 року, відбулася міжвідомча нарада з питань дерегуляції українського бізнесу, що працює під час війни.
«Мета зустрічі – необхідність розробити якісний план по створенню сприятливого середовища для ведення господарської діяльності та заохочення інвестицій в Україну, без якого неможлива адекватна робота зараз та відновлення української економіки після нашої перемоги», – як зазначила Олена Шуляк, заступниця голови фракції партії «Слуга народу», народний депутат, членкиня міжвідомчої групи з питань дерегуляції.

У ході засідання міжвідомчої групи, разом з Державною регуляторною службою України, представниками уряду та парламенту, правоохоронцями, бізнесом та експертними групами було розпочато збір пропозицій для розробки такого плану (з драфтом плану можна ознайомитися на сайті ДРС http://www.drs.gov.ua, а до 25.06.22 надати свої пропозиції та зауваження).

Максим Кучер, голова Державної регуляторної служби, як модератор цієї онлайн зустрічі, відзначив наступні ключові пропозиції учасників робочої групи щодо дієвого і швидкого відновлення вітчизняних підприємств:
– розширення переліку товарів критичного імпорту;
– підтримка вітчизняного виробника через «резерв» полиць в супермаркетах під українські продукти не менше 30%;
– зонування державної підтримки територій відповідно активності бойових дій;
– перегляд строків і умов відтермінування щодо погашення бізнес-кредитів на період воєнних дій;
– відміна на час війни податків і зборів з зарплати працівників або абсолютна їх мінімізація.

Зокрема, Богдан Рублюк, комерційний директор компанії «Фомальгаут-Полімін», який також був запрошений до складу робочої групи, акцентував увагу на не менш важливих питаннях:
– узгодження алгоритму роботи українських компаній на окупованих територіях і виконання партнерських зобов’язань перед клієнтами по довгостроковим угодам, адже частина бізнесу Fomalgaut Group теж залишається в окупації;
– обов’язкова фінансова підтримка з боку держави, адже резерви приватного бізнесу досить обмежені і вже майже вичерпані, а компаніям потрібно вистояти зараз для того, щоб продовжити свою роботу в Україні вже після війни.

Україна сьогодні веде дві війни: тримає оборону від загарбників, щоб було кому жити; і намагається вберегти економіку, щоб було де жити. Зараз в компаніях існує дисбаланс між доходами і видатками, і суттєвих перспектив на швидке зростання доходів для покриття всіх наявних видатків поки що не багато. І залишається тільки один вихід – скорочувати видатки, адже без підтримки держави, за існуючих умов, приватним компаніям інакше не вижити.
Наступний крок міжвідомчої групи – зустріч з представникам Мінреінтеграції, правоохоронцями, прокуратурою, СБУ, аби допомогти українському бізнесу на окупованих територіях. Між тим, найближчим часом, законодавчо на рівні парламенту, буде вирішено проблеми критичного імпорту, який нині є достатньо вибірковим для підприємств.