Зовнішнє утеплення. технологія

Зовнішнє утеплення. технологія

Сьогодні на будівельному ринку застосовують різні методи і матеріали для утеплення будівельних конструкцій – сайдинг, вентильовані фасади, композитні панелі, скріплену теплоізоляцію і ін. В основі будь-якого з цих методів лежить ідея закріплення на зовнішній стіні будівлі утеплювача і подальша його захист від атмосферних і вандальних впливів . Ефективність, вартість і особливості монтажу повністю залежать саме від способів і матеріалів, що застосовуються для закріплення і захисту утеплювача на фасаді. Найпоширенішим методом утеплення сьогодні є так званий легкий “мокрий” метод скріпленої теплоізоляції – він має на увазі використання в системі клеїв, армуючих сумішей та штукатурок на мінеральній сировині, які зачиняються водою (звідси – “мокрий” метод).

В принципі, цей метод може застосовуватися як зовні будівлі, так і всередині приміщення, при цьому вартість його буде нижче, ніж “зовнішнього”. Це пов’язано із заниженими вимогами до матеріалів, що захищає утеплювач (набагато нижчі навантаження), так і з вартістю робіт – робота монтажника-висотника коштує в рази дорожче.

Однак метод внутрішньої ізоляції не отримав такого широкого поширення через низку недоліків, які добре видно на порівняльній схемою “пирогів утеплення, представленої нижче.

Схемы утепления

Легкий «мокрий» метод утеплення фасадів будівель полягає в наступному: теплоізоляційні плити (мінеральна вата або пінопласт) кріпляться до стіни будинку за допомогою спеціального будівельного клею, металевих дюбелів і захищаються від зовнішніх впливів різного виду штукатурками і фарбами. Крім економії на опаленні, даний метод утеплення має ще цілий ряд переваг. Це, перш за все, більш комфортні умови проживання, завдяки можливості зовнішніх стін «дихати», зменшення температурних деформацій зовнішніх стін новобудов, а для старих будівель це усунення дефектів і руйнувань, що виникли за час їх експлуатації. Крім того, даний метод дозволяє забезпечити неповторність фасадів, відповідно до саме вашим архітектурним і естетичним смаком. Даний метод утеплення фасаду застосовується як в малоповерховому котеджному будівництві, так і при зовнішньому утепленні квартир в багатоповерхівках, особливо старої забудови.