Облаштування системи зовнішньої теплоізоляції

утепление-фасада-фотоОблаштування системи зовнішньої теплоізоляції

Сьогодні в будівництві приділяють велику увагу питанням збереження тепла. В якості одного з можливих рішень цієї проблеми, компанія «Фомальгаут-Полімін» пропонує системи утеплення фасадів з використанням мінеральної вати або пінополістиролу.

система утепления-пирог

Зразок “пирога” системи утеплення фасаду

 

Роботи з утеплення фасадів складаються з декількох етапів, які ми розглянемо більш докладно на прикладі системи з використанням пінополістиролу.

Етап 1. Перевірка і підготовка зовнішніх стін

Виконання робіт дозволяється при температурі основи від +5 до + 30ºС. Не слід виконувати роботи при сильному вітрі або дощі.

Перед початком робіт необхідно уважно оглянути поверхню стін і при необхідності виконати їх ремонт, вирівнювання і ретельне очищення від забруднень. Поверхню основи покривають грунтовками Полімін АС-5 (пористу підставу) або АС-3 Контакт-грунт (занадто гладке підставу). Особливо пористі основи (блоки з пористого бетону) обробляються ґрунтовкою двічі.

Етап 2. Монтаж цокольних планок

утепление-фасада-1

Установка плит утеплювача на цокольний профіль

 

Цокольні планки служать опорою для першого ряду утеплюючих плит і для кріплення кутів. Їх монтують по всій довжині цоколя за допомогою анкерів або дюбелів (з розрахунку 3 дюбеля на 1 м довжини). Правильність кріплення перевіряють рівнеміром.

Етап 3. Приклеювання теплоізоляційних плит

Для приклеювання утеплювача використовується спеціальні клею Полімін П-19 Тепло-Фасад або П-20 Тепло-Фасад Арм.

утепление-фасада-3

Розташування плит утеплювача на краях різнорідних матеріалів стіни

 

Суху суміш рівномірно всипають в заздалегідь відведені кількість чистої холодної води (4,5-5л води на 25 кг суміші) і перемішують дрилем з насадкою до отримання однорідної маси (швидкість обертання дрилі – 600-800 об. / хв). Суміш розчину залишають на 5 хвилин, щоб дати розчинитися всім її компонентам, а потім повторно перемішують.

Готова клейова суміш наноситься на відстані 2-3 см від краю плити смужками шириною 5-6 см з обов’язковими зазорами для виходу повітря. На іншу частину плити суміш наноситься наліпками, діаметром близько 10 см. Після нанесення клею плиту слід негайно прикласти до стіни і щільно притиснути.

утепление-фасада-2

Способи нанесення клею на плити утеплювача

 

Плити слід укладати по горизонталі більш довгими ребрами зі збереженням перев’язки швів (по типу цегляної кладки) і не допускаючи попадання клею в стикові шви. Рівність укладання плит перевіряють за допомогою дерев’яної рейки.

Особливістю утеплення пінополістиролом є необхідність влаштування протипожежних поясів біля вікон і через кожні три поверхи з негорючого утеплювача (мінеральної вати).

Етап 4. Механічне кріплення плит

утепление-фасада-4

Зразок розташування дюбелів в кількості 4, 6 і 8 штук на 1 кв.м. для плит з пінополістиролу розміром 1000х500мм

 

Обов’язковою умовою є кріплення теплоізоляційних плит дюбелями зі спеціальними розширювальними елементами. Довжина дюбеля повинна бути такою, щоб не менше 5-6 см втулки можна було вбити в стіну.

Для установки дюбеля попередньо висвердлюється отвір відповідного діаметру, дюбель забивають в стіну молотком. Торець втулки після забивання не повинен виступати над поверхнею утеплювача.

Етап 5. Захист кутів, укосів

утепление-фасада-5

Посилення армування в області віконних пройомів

 

Щоб збільшити опір утеплювача механічних пошкоджень всі вертикальні кути першого поверху (кути укосів вхідних і балконних дверей) і віконні укоси на всіх поверхах захищають перфорованими алюмінієвими косинцями.

Етап 6. Наклеювання армуючої сітки

На обізпилену поверхню утеплювача суцільним шаром (товщина 2 мм) наносять розчин, що клеїть з суміші Полімін П-20 (до 3-го поверху включно або Полімін П-21 Тепло-Фасад Про (для висотного будівництва) по ширині армуючої сітки, напрямком зверху вниз. потім рулон сітки закріплюють зверху, і рівномірно розкручуючи його донизу і не допускаючи утворення складок, повністю занурюють склосітку в клеїть шар.

Суміжні смуги армуючої сітки укладаються внахлест (нахлест не менше 5 см) по вертикалі і горизонталі. На кутах сітка загинається на сусідню стіну смугою 15-20см. На цокольну частину і в частині першого поверху утеплюючи стіни слід укладати два шари склотканини. Після цього на армовану поверхню наносять новий шар клею і ретельно загладжують (сітка повинна бути покрита рівним шаром 2-3мм).

Етап 7. Фінішні роботи

Через 2 доби після влаштування армуючого шару приступають до фінішних робіт.
Після попередньої обробки поверхні тонуючою ґрунтовкою АС-3, можна скористатися декоративними акриловими штукатурками Полімін АК-20 (фактура короїд, ∅2мм) і АВ-15 (фактура “баранець”, ∅1,5мм) або вибрати одну з мінеральних штукатурок – ШФ- 1 Фасад-Декор Короїд або ШЦ-3 Фасад-Декор Шагрень.
Системи «Полімін Тепло-Фасад» розроблені, випробувані і сертифіковані під використання вітчизняних матеріалів, від яких істотно залежить їх вартість. І потрібно пам’ятати, що подібне вкладення дозволить в подальшому щорічно економити до 60% на опаленні вашого будинку.