Виробництво цементу

ЦЕМЕНТ “ФОМАЛЬГАУТ»

Одним з напрямків діяльності групи «Фомальгаут» є виробництво цементу на власному заводі в м. Стаханов, а також виробництво фасованого цементу з сировини інших постачальників на заводі в м. Києві. У нас завжди в наявності цемент марок М-400 і М-500, як з добавками, так і бездобавочні. Відвантажуємо будь-якими партіями: від 5 і 25 кг до залізничних вагонів, а також цемент насипом цементовозами.

 

ЩО ТАКЕ ЦЕМЕНТ

Роль цементу в сучасному будівництві складно переоцінити. Цемент є одним з головних будівельних матеріалів і використовується для виробництва бетону, в стінових перекриттях, для стяжок підлоги і в інших цілях. Цемент – терпка речовина, в результаті затвердіння якого досягається висока міцність матеріалу. Популярність цементу забезпечили його властивості: міцність, щільність, морозостійкість. Саме від цих властивостей залежить довговічність об’єктів, на яких він використовується.

Цемент являє собою важливий і незамінний матеріал, який використовується для різних процесів будівництва. Основними споживачами цементу є будівельні фірми, але також він часто використовується приватними особами в обробці приміщень або самостійного будівництва як підсобних приміщень, так і невеликих будинків.

ОСНОВНІ ВИДИ ЦЕМЕНТУ

Портландцемент

Портландцемент. Найпоширеніший і використовуваний вид. Напевно 99% цементу, використовуваного в будівництві це – портландцемент ПЦ.

Білий цемент

Основне використання БЦ – виготовлення будівельних сухих сумішей. За багатьма параметрами обганяє звичайний портландцемент: прискорений набір міцності, підвищена стійкість до атмосферних впливів. Також застосовується для виготовлення залізобетонних виробів.

Глиноземистий цемент

Він же – аллюмінатний і бокситний. Основна перевага – бетони з такого в’яжучого швидше набирають міцність: до 50% за добу. Процес твердіння супроводжується великою кількістю тепла, що може бути актуально при зимовому бетонуванні.

Пуцолановий цемент

Потрландцемент з введенням добавок, що містять тонкоподрібненого активний кремнезем. Відрізняється збільшеним часом схоплювання і зниженим тепловиділенням.

Сульфатостойкий цемент

СЦ володіє підвищеним захистом від руйнівної дії солей (сульфати натрію, магнію). Застосовується у виробництві сульфатостійких бетонних сумішей. (Гідротехнічні споруди тощо)

Жужільний цемент

ЖЦ, отримують з меленого доменного шлаку, з введенням добавок активизаторов: гіпсу, вапна і т.д. Твердне дещо повільніше, особливо при низькій температурі, але дає швидке зростання міцності при підвищеній. Вимагає кращого захисту від передчасного висихання. Володіє зниженою екзотермєю, що підвищує стійкість від розтріскування під час твердіння масивних конструкцій. Володіє підвищеною стійкістю в мінералізованих середовищах. Володіє меншими усадкою і набуханням.

МАРКИ ЦЕМЕНТУ

Маркова міцність на кшталт марці бетону. Цифра марки відповідає стійкості до осьового стиску в кгс/кв.см або в МПа.

Як перевірити марку цементу:

Визначення марки здійснюють таким чином: замішують розчин з цементу, зі складом: 1:3, на стандартному піску, з водо-цементним відношенням 0.4. З цього розчину в спеціальних формах відливаються балочки 4х4х16 см. Далі ці зразки поміщають в спеціальну камеру або просто накривають ковпаком (не забувши поставити поруч посудину з водою, для підвищення вологості під ковпаком). Витримують 24 години. Потім балочки виймають з опалубки-форми, і ставлять в пропарювальну камеру. Пропарюють і у отриманих зразків перевіряють міцність на вигин. Використовується спеціальний прес. Отримані результати множать на відповідні коефіцієнти (для кожної марки цементу – вони свої) і отримують міцність на стиск.

Маркування цементу згідно з ГОСТ 10178-85

Тип – портландцемент, шлакопортландцемент. Вказується у вигляді абревіатури ПЦ і ШПЦ.

Марка цементу, додатковий і бездодатковий – наявність або відсутність хв. добавок: д0, д5, Д20 (процентний склад добавок). Наприклад: М400 Д20, або цемент М500 д0. Позначення швидкотверднучого цементу літерою Б, пластификация і гідрофобізації цементу – абревіатури ПЛ і ГФ, позначення цементу, виготовленого з клінкеру нормованого складу – літера Н (позначення стандарту відповідності).

ДОДАТКОВИЙ ТА БЕЗДОДАТКОВИЙ ЦЕМЕНТ

ШЛАКОПОРТЛАНДЦЕМЕНТ (цемент з домішкою меленого шлаку) – твердне дещо повільніше, особливо при низькій температурі, але дає швидке зростання міцності при підвищеній. Вимагає кращого захисту від передчасного висихання. Володіє зниженою екзотермії, що підвищує стійкість від розтріскування під час твердіння масивних конструкцій. Володіє підвищеною стійкістю в мінералізованих середовищах. Володіє меншими усадкою і набуханням.